Pisanie CV nie należy do zadań łatwych i przyjemnych. Większość z nas chętnie odwleka do granic możliwości aktualizację swojego CV. Jest jednak coś, co może zdecydowanie pomóc ci zrobić pierwszy krok.

W napisaniu dobrego CV mogą pomóc ci gotowe szablony CV do wypełnienia i pobrania. Wystarczy, że wpiszesz swoje dane, odpowiednie informacje w sekcje w CV, pobierzesz plik i gotowe! 

Pokażę ci 5 darmowych szablonów CV, które możesz znaleźć … w swoim komputerze. Zaskoczona? Zaraz pokażę ci, jak możesz się do nich dostać z twojego komputera lub telefonu.

5 DARMOWYCH SZABLONÓW CV

Wszystkie 5 darmowych szablonów CV dostępne jest w Dokumentach Google.

Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto w Google – to jest to samo konto, którego używasz do poczty Gmail. 

Jeżeli jeszcze jakimś cudem nie posiadasz konta na Gmail to najwyższy czas je założyć. Będziesz mieć dostęp do wielu bezpłatnych, naprawdę pożytecznych narzędzi takich jak Dokumenty, Dysk, Arkusze, Prezentacje i Kalendarz Google.

Jeżeli masz już dostęp do konta Google, wystarczy, jak klikniesz kropeczki na górze w rogu ekranu, które zaprowadzą cię do wszystkich aplikacji Google.

Aplikacje Google

Teraz kliknij ikonę z dokumentami, a następnie galerię szablonów.

Dokumenty Google
Galeria szablonów Google

W galerii darmowych szablonów CV znajdziesz 5 wzorów, z których możesz od razu skorzystać. 

Galeria szablonów CV

Do galerii szablonów możesz też dostać się przez Dysk Google. Wybierz „Nowy” > „Dokumenty Google” > „Z szablonu” i przewiń w dół do „Życiorysy”.

#1 SZABLON CV – MOTYW SZWAJCARSKI

Galeria szablonów CV

Przejrzysty, minimalistyczny szablon CV – motyw szwajcarski, świetnie nadaje się zarówno dla osób z dużym doświadczeniem zawodowym, jak i dla studentów. Zawiera wszystkie potrzebne sekcje, które możesz dostosować według swoich potrzeb. 

Dzięki kolorystycznemu akcentowi nadaje subtelny, ale wyróżniający się charakter dokumentu. 

Ten szablon będzie też odpowiedni jeśli przebranżawiasz się lub zmieniasz zawód. Sekcje z umiejętnościami możesz wykorzystać do pokazania umiejętności, które przenosisz z poprzednich prac. Możesz też, zamiast umiejętności wpisać podsumowanie zawodowe lub profil zawodowy, żeby szybko zwrócić uwagę na to, co wnosisz do nowej pracy.

#2 SZABLON CV – SZERYFOWY

Szablon CV - motyw szeryfowy

Szablon CV szeryfowy będzie idealnie nadawać się dla osób, które chcą pokazać swoje osiągnięcia i najważniejsze umiejętności. Dzięki dwóm kolumnom możesz lepiej ułożyć treść i pokazać więcej na pierwszej stronie CV. 

Ten szablon CV będzie też odpowiedni, jeśli nie masz jeszcze dużego doświadczenia zawodowego. Możesz pokazać swój udział w projektach, dodatkowe wykształcenie, czy pochwalić się znajomością kilku języków.

W tym szablonie CV pod nazwiskiem możesz wpisać 1-2 zdania podsumowania zawodowego, które przykuje uwagę menadżera.

#3 SZABLON CV – KORALOWIEC

Szablon CV - koralowiec

Jednokolumnowy szablon CV – Koralowiec w delikatny sposób podkreśli twoją kreatywną osobowość. Dzięki kolorowym nagłówkom, ładnym czcionkom i prostocie twoje CV będzie wyglądać elegancko i kobieco. Możesz jednak łatwo zmienić kolorystykę, żeby bardziej dopasować się do branży, do której aplikujesz.

Ten szablon CV bardziej podkreśla doświadczenie zawodowe, zostawiając niewiele miejsca na wykształcenie. Podpunkty pod stanowiskami ułatwią ci pokazanie zadań, które potrafisz dobrze wykonywać. Dzięki temu wyróżnisz swoje najważniejsze doświadczenie.

Jak w każdym innym szablonie możesz pozamieniać nazwy sekcji. Jeśli jesteś świeżo upieczoną absolwentką, możesz zacząć CV od pokazania wykształcenia lub projektów ze studiów.  

#4 SZABLON CV – MIĘTA

Szablon CV - mięta

Kolejny prosty, przejrzysty szablon CV – Mięta pozwoli ci pokazać w jednej kolumnie wszystkie najważniejsze informacje.

Ten szablon CV możesz wykorzystać przy zmianie kariery. Umiejętności wymienione na początku CV od razu potwierdzą, że posiadasz już wymagane kwalifikacje na stanowisko. Rozbudowana sekcja z doświadczeniem pozwoli ci jednocześnie pokazać dotychczasowe doświadczenie, szczególnie jeśli przyda się w nowej branży.

#5 SZABLON CV – MOTYW NOWOCZESNY

Szablon CV - motyw nowoczesny

Ostatni szablon CV – Motyw Nowoczesny wyróżnia się nietypowym krojem czcionki. Ten wzór CV nawiązuje do życiorysu pisanego na maszynie. Jeśli aplikujesz na stanowiska związane z tworzeniem treści (copywriter, redaktor), ten szablon może wizualnie wyróżnić twoje CV.

Jeśli jednak aplikujesz do banku lub innej poważnej instytucji to raczej zalecałabym albo zmianę czcionki, albo wybór innego szablonu CV.

Podobnie jak w poprzednich szablonach – Mięcie i Koralowcu szybko możesz stworzyć sekcję z doświadczeniem zawodowym. Gotowe podpunkty pomogą ci wypisać najważniejsze obowiązki na stanowiskach, które potwierdzą, że masz doświadczenie i kwalifikacje do pracy.

DOSTOSOWANIE DARMOWYCH SZABLONÓW CV

W każdym z 5 darmowych szablonów CV znajdziesz wszystkie niezbędne sekcje. Jeśli nie potrzebujesz jakiejś sekcji, możesz ją zaznaczyć i usunąć, tak jak robisz to w każdym innym edytorze tekstu.

Jeśli nie podoba ci się kolorystyka, krój czy rozmiar czcionki możesz łatwo je pozmieniać. Możesz dodać dodatkowe sekcje, jeśli uważasz, że są istotne dla danego stanowiska. Stwórz swój własny szablon tak, żeby pasował do twoich potrzeb.

Możesz też łatwo przenieść tekst z poprzedniego CV. Po prostu skopiuj tekst i wklej go do szablonu CV w Dokumentach Google. Zaznacz tekst, kliknij prawym przyciskiem myszy, a następnie kliknij Wyczyść formatowanie. Narzędzie dopasuje cały tekst do domyślnego stylu w CV, oszczędzając ci czas na ręczną zmianę czcionki, rozmiaru i koloru CV.

Nie martw się, jeśli wprowadzisz jakieś zmiany, które okażą się nietrafione. W Dokumentach Google możesz łatwo wrócić do tego, co już zrobiłaś. Kliknij Plik> Historia wersji> Zobacz historię wersji. W ten sposób wrócisz do wcześniejszych wersji i zaczniesz na nowo edycję dokumentu.

Po wypełnieniu wszystkich sekcji w swoim CV wystarczy, że wybierzesz Pobierz z sekcji Plik. Możesz pobrać swoje CV w pliku Microsoft Word (.docx) lub dokumencie PDF (.pdf).

Jeśli nie chcesz, żeby formatowanie „rozjechało się” podczas odczytywania dokumentu na ekranie pracodawcy, wybierz bezpieczny format PDF. Sprawdź jednak wcześniej jaki format CV preferuje pracodawca, do którego będziesz wysyłać aplikację.

Pamiętaj jednak, że treść jest znacznie ważniejsza niż wygląd CV. Upewnij się, że twoje CV odpowiada na ofertę pracodawcy, pokazuje twoje kwalifikacje i doświadczenie w jak najlepszym świetle.

DLACZEGO WARTO WYPRÓBOWAĆ SZABLONY CV

Choć Dokumenty Google mogą nie być pierwszym miejscem, o którym myślisz, gdy zamierzasz pisać CV, to warto je wypróbować.

Jedną z zalet darmowych szablonów CV z Dokumentów Google jest to, że masz do nich łatwy dostęp z dowolnego urządzenia. Wszystkie zmiany w twoim pliku z CV zapisywane są w czasie rzeczywistym. Nie musisz więc się martwić, że utracisz jakieś dane, jeśli nagle stracisz połączenie z internetem.

CV zapisane w Dokumentach Google możesz łatwo udostępniać innym osobom. Ta opcja przyda się, gdy będziesz chciała poprosić kogoś o sprawdzenie twojego CV. 

Swoje CV możesz też w każdej chwili udostępnić rekruterowi czy pracodawcy. Nie będziesz musiała się już martwić o wysyłanie dokumentów pocztą elektroniczną lub wysyłanie czegoś w formacie, którego rekruterzy nie mogą przeczytać. 

Darmowe szablony CV dają ci sporą elastyczność formatowania. Możesz edytować, przesyłać i pobierać swoje CV z Dokumentów Google we wszystkich głównych formatach plików, w tym Microsoft Word, Adobe PDF i zwykłym pliku tekstowym.

Dokumenty Google są bezpłatne i mają prosty interfejs, który nie przytłoczy cię zbyt wieloma opcjami. 

Wadą korzystania z darmowych szablonów CV z Google jest to, że chociaż możesz edytować dokumenty w trybie offline, potrzebujesz aktywnego połączenia internetowego, żeby zmiany w trybie offline zostały zsynchronizowane. 

WYPRÓBUJ 1 Z 5 DARMOWYCH SZABLONÓW CV

Stworzenie CV przy pomocy darmowych szablonów CV jest szybkie i proste. Nie musisz więc tego odkładać na później. 😉

Jeśli na co dzień używasz konta Gmail, to pierwszy krok masz już za sobą. Jedyne co musisz zrobić to kliknąć odpowiednią aplikację, wybrać szablon, który podoba ci się najbardziej i wpisać swoje dane. 👌

Pin It on Pinterest

Share This