Co najbardziej lubisz robić w wakacje: wędrować po górach, poznawać nowych ludzi czy leżeć i czytać? Czy dzień wolny od pracy masz wypełniony spotkaniami z przyjaciółmi, czy wolisz zająć się czymś kreatywnym — robieniem zdjęć, układaniem kompozycji kwiatów lub kolorowaniem mandal?

Na te pytania nie ma dobrych ani złych odpowiedzi. Twoje odpowiedzi wskazują jedynie na twoje zainteresowania – jakie formy spędzania czasu wolnego są dla Ciebie przyjemne, a które nie. Twoje zainteresowania mówią też jakie zadania lubisz wykonywać, a których unikasz i w jaki sposób lubisz wykonywać swoją pracę.

Wiele lat temu psychologowie zdali sobie sprawę, że osoby pracujące w tym samym zawodzie mają podobne zainteresowania. Odkrywając aktywności, które lubisz robić i których unikasz, możesz znaleźć pasujące do ciebie zajęcie. 

ZRÓB TEST ZAINTERESOWAŃ ZAWODOWYCH

W poszukiwaniu satysfakcjonującej ścieżki kariery często robimy testy zainteresowań zawodowych. Niestety po zrobieniu testu często nie rozumiemy wyników i nie potrafimy ich wykorzystać przy podejmowaniu decyzji zawodowych. 

Istnieje jednak łatwa do zrozumienia metoda odczytywania wyników testów zainteresowań zawodowych. To Kod Kariery, który określa sześć głównych obszarów zainteresowań. Twoje zainteresowania układają się w sekwencję i tworzą twój wyjątkowy Kod Kariery.

Odkrywając swój Kod Kariery, lepiej poznasz siebie, swoje preferencje zawodowe i dzięki temu znajdziesz dla siebie bardziej dopasowaną pracę. Bez względu na to, w jakim jesteś teraz punkcie swojej kariery, możesz znaleźć nowy kierunek zawodowy, bardziej zgodny z tym, co lubisz robić.

JAKIE MOŻLIWOŚCI DA CI ZNAJOMOŚĆ ZAINTERESOWAŃ ZAWODOWYCH? 

Twój Kod Kariery da ci przede wszystkim jasność odnośnie tego, jaki jest twój główny motyw zainteresowań. Twoje zainteresowania wiążą się z określonymi postawami i podejściem do życia i pracy. Wpływają też na to, co cię motywuje w pracy.

Sześć kodów zainteresowań układa się w sekwencję, w której najważniejsza jest kombinacja dwóch pierwszych zainteresowań. Istnieje 30 bardzo różnych kombinacji, które tworzą szczegółowe profile zawodowe.

Twój profil zawodowy dla ci informacje, jak przełożyć na pracę to, co najbardziej lubisz robić. Dzięki temu twoja praca będzie do ciebie bardziej dopasowana. Istnieją badania naukowe potwierdzające, że ludzie wykonujący pracę w zgodzie ze swoimi preferencjami czerpią z niej większą satysfakcję, częściej osiągają sukcesy, a nawet więcej zarabiają.

Znając swój indywidualny Kod Kariery, będziesz miała też większe szanse na znalezienie pracy, która zapewni ci rozwój zawodowy.

W twoim Kodzie Kariery zapisana jest też informacja o tym, czego nie lubisz. Dzięki temu uchronisz się przed niewłaściwymi decyzjami zawodowymi. Będziesz wiedzieć, jaka praca nie będzie dla ciebie dobrym wyborem, a nawet może okazać się koszmarem.

Odkrycie kluczowego Kodu Kariery jest łatwe. Cały proces zajmuje od około dziesięciu do dwudziestu minut. 

Kod Kariery kluczem do zmiany

W CZYM POMOŻE CI KOD KARIERY

Znając swój Kod Kariery, unikniesz błędów i rozczarowań związanych z niewłaściwym wyborem zajęcia dla siebie. Nie będziesz musiała spędzać długich lat w pracy, wykonując zadania, których nie lubisz i nie czujesz się w nich dobra.

Wybór właściwego zajęcia pozwoli ci zaoszczędzić pieniądze wydane na nieodpowiednią, a czasami na niepotrzebną edukację. Będziesz wiedzieć, jakie wykształcenie jest potrzebne do wykonywania pracy, która najbardziej Ci odpowiada. 

Twój Kod Kariery pozwoli ci szybko dowiedzieć się jakie zawody i dziedziny najprawdopodobniej przyniosą Ci szczęście i sukces. Co więcej, dowiesz się również, które prawdopodobnie doprowadzą do rozczarowania i frustracji.

Będziesz mogła skoncentrować swoje wysiłki na tych pracach, w których możesz osiągnąć największą satysfakcję i sukces. Dzięki temu zbudujesz swoją karierę — oraz swój osobisty i zawodowy sukces — w szybszy, bardziej skoncentrowany i znacznie bardziej efektywny sposób.

Kod Kariery da ci też możliwość zrobienia testu rzeczywistości, żeby upewnić się, że jesteś na właściwej ścieżce. W ten sposób pozbędziesz się wątpliwości, uzyskasz pewność siebie i jasność. 

KOD KARIERY KLUCZEM DO POZYTYWNEJ ZMIANY 

Gdy zrozumiesz, jak działa Kod Kariery, będziesz mogła zastosować go na dziesiątki praktycznych sposobów. Lepiej zrozumiesz, jak myślą inni ludzie, co ich motywuje, jak się z nimi dogadywać. Zapobiegniesz w ten sposób konfliktom lub jeśli się pojawią, szybko je rozwiążesz. 

Znajomość Kodu Kariery pomoże ci w tworzeniu lepszych relacji z rodziną, przyjaciółmi i ludźmi, których spotykasz po raz pierwszy. Kod Kariery sprawi, że będziesz bardziej efektywna we wszystkich twoich relacjach i da ci silniejsze poczucie siebie oraz bardziej pozytywne spojrzenie na życie. 

Kod Kariery ma jeszcze jedną zaletę: twój rodzic, współmałżonek, partner, rodzeństwo ani szef nie będą już mogli naciskać na ciebie, żebyś zrobiła nierozsądny krok w karierze. Jeśli znasz swój Kod Kariery, będziesz mogła realistycznie oceniać pojawiające się możliwości zawodowe, pomysły i sugestie innych. 

Chcesz poznać swój Kod Kariery, by znaleźć dla siebie dopasowaną pracę? Kliknij grafikę, by dowiedzieć się więcej:

Poznaj swój Kod Kariery

Pin It on Pinterest

Share This