Ciekawe pomysły na biznes są podstawą świetnie prosperujących firm. Jeśli marzysz o własnej firmie, to szukanie pomysłu na biznes jest jednym z pierwszych kroków, które podejmujesz.

Wymyślanie nowych pomysłów jest twórczym zajęciem, ale nie każdy ma naturalne predyspozycje do wymyślania nowych rozwiązań. Dlatego ten pierwszy krok może być dużym wyzwaniem, jeśli brakuje ci inspiracji.

W artykule “Jak znaleźć pomysł na biznes nawet jak nie masz pasji” pisałam, jak krok po kroku możesz znaleźć i przetestować własny pomysł na biznes. W tym artykule chciałabym ci podać kilka sprawdzonych stron, na których znajdziesz gotowe, ciekawe pomysły i mnóstwo inspiracji.

Gdzie znaleźć ciekawe pomysły na biznes:

Poniżej znajdziesz 5 stron, na których regularnie pojawiają się świeże, ciekawe pomysły na biznes. Warto zajrzeć na te strony i śledzić je na bieżąco.

1. MamBiznes.pl

Ten serwis będzie dla ciebie idealnym miejscem jeśli szukasz innowacyjnych, świeżych pomysłów. Serwis został stworzony z myślą o osobach dopiero planujących założenie działalności. Zajdziesz tutaj więc nie tylko ciekawe pomysły na biznes, ale również informacje o innych ważnych obszarach w firmie: sprzedaży, marketingu i zarządzaniu.

Serwis MamBiznes.pl to prawdziwa kopalnia inspiracji. Znajdziesz tutaj ciekawe pomysły na biznes bez wychodzenia w domu, pomysły na biznes na wsi, pomysły na biznesy niewymagające dużych nakładów finansowych, i wiele innych.

W każdym miesiącu prezentowana jest lista najlepszych pomysłów na biznes. Dodatkowo możesz również czerpać inspiracje z setek artykułów o innowacyjnych produktach i zaskakujących rozwiązaniach. Warto zajrzeć również do zakładki z historiami osób, które założyły startupy i odniosły sukces na rynku.

Zazwyczaj największą przeszkodą przy zakładaniu firmy jest brak środków finansowych. W serwisie MamBiznes.pl znajdziesz osobną zakładkę o tym, jak pozyskać pieniądze na działalność. Opisane są fundusze i dotacje unijne, crowdfunding, możesz nawet przejrzeć listę inwestorów.

Warto zajrzeć również do zakładki z katalogiem startupów — tutaj znajdziesz ciekawe pomysły na biznes, które już zostały zrealizowane. Jeśli pojawią się jakieś pytania, możesz zadać je na forum, które jest dostępne na stronie serwisu. Forum jest aktywne i codziennie pojawiają się nowe wątki.

Enneagram ad blog

2. DobrePomysłyNaBiznes.pl

DobrePomysłyNaBiznes.pl to idealne miejsce jeśli szukasz sprawdzonych pomysłów na biznes. Jednym z rozwiązań na sprawdzony biznes jest franczyza.

Franczyza polega na tym, że swój biznes prowadzisz pod logo znanej marki. W ten sposób nie musisz budować marki od zera tylko korzystasz już z dorobku i doświadczeń innej firmy. Firma udostępnia ci swoje know how, a w zamian pobiera opłatę. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą zaczynać od zera. Podpisując umowę otrzymujesz gotową koncepcję prowadzenia działalności.

W serwisie Dobre pomysły na biznes możesz przeglądać gotowe pomysły w 20 różnych kategoriach. Znajdziesz tu najczęściej poszukiwane pomysły na biznesy: biznes w domu, w internecie, w mieście, na wsi – nawet pomysły na biznesy dla kobiet. Masz również możliwość dodania własnego pomysłu 🙂

Ze strony możesz pobrać poradnik franczyzobiorcy. W poradniku znajdziesz więcej informacji o tym, jak działa franczyza, jakie ma wady i zalety — możesz więc sama zadecydować, czy jest to biznes dla ciebie.

3. PolskiBiznes.info

Ciekawe pomysły na biznes znajdziesz również na stronie PolskiBiznes.info. Wszystkie pomysły znajdują się w zakładce Pomysł na biznes. Jest tam opisanych kilkadziesiąt pomysłów, które mogą być inspiracją do znalezienia własnego pomysłu na działalność.

W artykułach serwisu możesz poczytać o wymaganiach formalnych związanych z wprowadzeniem pomysłu w życie, dochodowości i sytuacji w branży. Na pewno na początek są to przydatne informacje, które później możesz sama weryfikować poprzez badania czy testowanie.

Większość przedstawionych pomysłów to pomysły na biznesy, które już funkcjonują i odnoszą sukcesy. Warto więc przejrzeć propozycje serwisu, jeśli interesują cię raczej sprawdzone rozwiązania.

Dodatkowo w serwisie możesz również poczytać o kwestiach finansowych związanych z prowadzeniem firmy, usługach dla firm i ciekawostkach z różnych branż.

Inne strony z ciekawymi pomysłami na biznes

Jeśli poszukujesz ciekawego pomysłu na biznes, warto również zajrzeć na inne strony, na których regularnie opisywane są nowe pomysły:

4. PoradnikPrzedsiębiorcy.pl

Serwis Poradnik Przedsiębiorcy jest częścią WFirma, która zajmuje się księgowością internetową. Pomysły przedstawione są w kategorii Pomysł na biznes. Znajdziesz tu między innymi opisany pomysł jak założyć sklep internetowy. Wszystkie pomysły opisane są z uwzględnieniem wymagań prawnych, które trzeba brać pod uwagę przy zakładaniu firmy.

5. Money.pl

Ciekawe pomysły na biznes pojawiają się również w serwisie Money.pl. W zakładce Pomysł na biznes znajdziesz opisanych kilkadziesiąt różnych pomysłów. Świetnym dodatkiem do każdego artykułu jest krótki film prezentujący biznes i wywiad z właścicielem firmy.

Mam nadzieję, że teraz o wiele łatwiej będzie ci znaleźć ciekawy pomysł na biznes. Na stronach o których wspomniałam znajdziesz wiele inspiracji. Zajrzyj również do mojego poprzedniego wpisu, żeby poznać jak znaleźć i przetestować pomysł – nawet bez zakładania firmy.

Pin It on Pinterest

Share This