Co sprawia, że jedni szybciej awansują w pracy a inni nie? Jeśli twoja kariera utknęła w miejscu, to na pewno już zdążyłaś się przekonać, że twoje umiejętności i ciężka praca nie wystarczą, żeby szybciej awansować. Są 3 rzeczy, które mają wpływ na rozwój twojej kariery.

Te trzy rzeczy to sposób, w jaki inni postrzegają cię w pracy, twoja „widoczność” w pracy oraz relacje z innymi. Połączenie tych trzech czynników może przenieść twoją karierę na wyższy poziom i na pewno przyczyni się do sukcesu w przyszłości. Pracując nad tymi trzema czynnikami, możesz świadomie:

Przejmij kontrolę nad tym, jak inni cię widzą

Poprawa tego, jak inni cię postrzegają to pierwszy krok do zmiany kariery na lepsze. Gdy twoi szefowie i koledzy zaczną postrzegać cię jako osobę, która ma potencjał, otworzą się przed tobą nowe możliwości. Tylko ci, którzy są postrzegani w pozytywnym świetle przez swoich szefów, współpracowników i podwładnych idą do przodu w swojej karierze.

01. Zastanów się, jak jesteś postrzegana przez innych.

Twój wizerunek w oczach innych oparty jest na tym jak sama siebie postrzegasz, jaką masz postawę i jakie wrażenie sprawiasz. Pamiętaj, że inni obserwują to, co robisz. Zastanów się, jak twoje zachowania wpływają na sposób, w jaki twoi koledzy cię widzą? Pomyśl o tym, co najczęściej mówisz, co piszesz w mailach, jak spędzasz czas w pracy, a nawet jak najczęściej ubierasz się do pracy.

02. Sprawdź, jak faktycznie jesteś postrzegana.

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, jak inni widzą cię w pracy, jest poproszenie szefa i kolegów o opinię. Możesz być zaskoczona, jak cię postrzegają twoi koledzy, szefowie i inne osoby, które z tobą współpracują.

Szukaj możliwości, aby uzyskać te informacje. Zawsze proś o krótką informację zwrotną po ukończeniu projektu czy ważnego zadania. Ta opinia dostarczy ci cennych informacji, które możesz wykorzystać do zmiany nawyków i poprawienia swojego wizerunku. Pozytywna opinia zwrotna da ci możliwość poznania silnych stron i odkrycia możliwości, o których istnieniu nie wiedziałaś.

03. Jak chcesz być postrzegana?

Jaki obraz zawodowy własnej osoby chciałabyś stworzyć? Jaki jest Twój następny krok na drabinie kariery? Jakie cechy są pożądane u pracowników na tym stanowisku? Zastanów się też, które cechy charakteru są cenione przez najlepszych menedżerów w firmie. Możesz dowiedzieć się tego, obserwując, jak zachowują się osoby, które osiągnęły sukces w twojej firmie. Czy zawsze przychodzą do pracy wcześnie? Czy przedstawiają ciekawe pomysły na spotkaniach? Obserwuj, jak się zachowują, co mówią, jak się komunikują z innymi. Jeśli zaczniesz naśladować zachowania najlepszych i najzdolniejszych osób w firmie, będziesz na dobrej drodze do dołączenia do nich.

04. Zmień sposób, w jaki inni cię widzą.

Wiedząc, jak chcesz być postrzegana przez innych, możesz świadomie pracować nad swoim wizerunkiem. Jeśli chcesz być postrzegana jako ktoś, kto ma dobre pomysły, spróbuj przedstawić jeden z twoich najlepszych pomysłów na najbliższym spotkaniu zespołu. Jeśli widzisz, że inni mają małe pojęcie o tym czym się zajmujesz, zacznij mówić ludziom o swoich osiągnięciach. Będziesz zaskoczona, jak szybko można zmienić sposób, w jaki ludzie cię postrzegają. Jeśli będziesz aktywnie nad tym pracować, dasz ludziom szansę na poznanie wartości, jaką dajesz firmie.

Kiedy połączysz to wszystko razem, uzyskasz przewagę nie tylko nad twoimi konkurentami wewnętrznymi do awansu, ale również kandydatami z zewnątrz. Będziesz wyróżniać się w pracy jako osoba zdolna i ceniona. Te trzy rzeczy sprawią, ze twoja kariera przyśpieszy i otworzą się przed tobą nowe możliwości zawodowe.

Czy pytałaś kiedyś osoby, z którymi pracujesz, jak Cię postrzegają w pracy?

Pin It on Pinterest

Share This